Dema Verona 300 x 300 cm terrakotta
Brand: Dema
Price: €269,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 59d960e1-39aa-4748-9b81-83957f103083
Description
Schirmbreite: 300 cm
Schirmtiefe: 300 cm
Durchgangshöhe: 207 cm
Gewicht: 23 kg
Bezugsfarbe: rot
Mastmaterial: Aluminium
Strebenmaterial: Alu
Maststärke: 50 x 75 mm
Schirmöffnung: manuell, Kurbel
Ausstattung: mit Plattenständer (ohne Platten)
Verstellfunktionen: mit verstellbarem Neigungswinkel, 360° schwenkbar
Achtung: Bodenplatten nicht im Lieferumfang enthalten.
Specifications
| Schirmmodell | Ampelschirm |
|---|---|
| Schirmbreite | 300 cm |
| Schirmtiefe | 300 cm |
| Durchgangshöhe | 207 cm |
| Gewicht | 23 kg |
| Bezugsfarbe | rot |
| Mastmaterial | Aluminium |
| Strebenmaterial | Alu |
| Maststärke | 50 x 75 mm |
| Schirmöffnung | manuell, Kurbel |
| Ausstattung | mit Plattenständer (ohne Platten) |
| Verstellfunktionen | mit verstellbarem Neigungswinkel, 360° schwenkbar |
| Achtung | Bodenplatten nicht im Lieferumfang enthalten. |
Reviews
Amazing service and product 👍
Spot on mate, spot on
Arrived well packaged, very pleased
Very pleased with this
Legit so good
Legit so good
Perfect! Exactly what I needed
10/10 would buy again
100% would buy again
Fantastic quality, unbeatable price!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.