Doppler Sunline Neo Ø 200 cm (411572) dunkelgrün (411572812)
Brand: Doppler
Price: €71,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 13be13d6-6eb0-4438-828a-aa1f4244523b
Description
Schirmbreite: 200 cm
Schirmtiefe: 200 cm
Gesamthöhe geöffnet: 240 cm
Gesamthöhe geschlossen: 240 cm
Durchgangshöhe: 195 cm
Gewicht: 3 kg
Bezugsmaterial: Polyester
Bezugszusammensetzung: 100% Polyester
Bezugseigenschaften: witterungsbeständig
Bezugstärke: 180 g/m²
Bezugsfarbe: grün
UV-Schutzfaktor: 50
Mastmaterial: Stahl
Gestellfarbe: anthrazit
Strebenmaterial: Stahl
Anzahl Streben: 8
Maststärke: 22 x 25 mm
Schirmform: rund
Schirmöffnung: manuell
Ausstattung: mit Volant, mit Tragetasche
Verstellfunktionen: knickbar, mit Höhenverstellung
Achtung: Bodenplatten nicht im Lieferumfang enthalten.
Specifications
| Schirmmodell | Marktschirm |
|---|---|
| Schirmbreite | 200 cm |
| Schirmtiefe | 200 cm |
| Gesamthöhe geöffnet | 240 cm |
| Gesamthöhe geschlossen | 240 cm |
| Durchgangshöhe | 195 cm |
| Gewicht | 3 kg |
| Bezugsmaterial | Polyester |
| Bezugszusammensetzung | 100% Polyester |
| Bezugseigenschaften | witterungsbeständig |
| Bezugstärke | 180 g/m² |
| Bezugsfarbe | grün |
| UV-Schutzfaktor | 50 |
| Mastmaterial | Stahl |
| Gestellfarbe | anthrazit |
| Strebenmaterial | Stahl |
| Anzahl Streben | 8 |
| Maststärke | 22 x 25 mm |
| Schirmform | rund |
| Schirmöffnung | manuell |
| Ausstattung | mit Volant, mit Tragetasche |
| Verstellfunktionen | knickbar, mit Höhenverstellung |
| Achtung | Bodenplatten nicht im Lieferumfang enthalten. |
Reviews
Got exactly what I needed, very pleased
Exactly what I needed. Very happy with this.
Absolutely brilliant!
😍 Love it
Best thing I've bought in a while
Every penny well spent
Such good value... impressed
Delivered when promised... very satisfied
Best thing I've bought in a while
⭐⭐⭐⭐⭐
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.