Schneider Cordoba Marktschirm 230x150cm
Brand: Schneider
Price: €107,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 802b7633-a3a4-4b46-bc9d-903c60f20ca4
Description
Schirmbreite: 230 cm
Schirmtiefe: 150 cm
Gesamthöhe: 231 cm
Bezugsmaterial: Polyester
Bezugszusammensetzung: 100% Polyester
Bezugseigenschaften: wasserabweisend
Bezugsfarbe: natur
Mastmaterial: Stahl
Gestelloberfläche: pulverbeschichtet
Ausstattung: ohne Schirmständer
Achtung: Bodenplatten nicht im Lieferumfang enthalten.
Specifications
| Schirmmodell | Marktschirm |
|---|---|
| Schirmbreite | 230 cm |
| Schirmtiefe | 150 cm |
| Gesamthöhe | 231 cm |
| Bezugsmaterial | Polyester |
| Bezugszusammensetzung | 100% Polyester |
| Bezugseigenschaften | wasserabweisend |
| Bezugsfarbe | natur |
| Mastmaterial | Stahl |
| Gestelloberfläche | pulverbeschichtet |
| Ausstattung | ohne Schirmständer |
| Achtung | Bodenplatten nicht im Lieferumfang enthalten. |
Reviews
Amazing value!
Exactly what I wanted
Best purchase I've made in ages
Wow! Amazing value
Absolutely worth it
Delivered when promised... very satisfied
Works great, super happy!
Speedy delivery, impeccable condition
Best purchase I've made in ages
Highly recommend!
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.