Siena Garden Push UP Ø 300 cm beige-natur
Brand: Siena
Price: €70,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 2e94f331-ce15-42ea-9495-7cc7856c712f
Description
Serie: Siena Garden Push
Schirmbreite: 300 cm
Schirmtiefe: 300 cm
Gesamthöhe: 225 cm
Durchgangshöhe: 185 cm
Bezugsmaterial: Polyester
Bezugseigenschaften: Bezug handwaschbar bei 30°, wasserabweisend, UV-beständig, mit abnehmbarem Bezug
Bezugstärke: 180 g/m²
Bezugsfarbe: beige
UV-Schutzfaktor: 50
Mastdurchmesser für Schirmständer: 35 mm
Mastmaterial: Aluminium
Anzahl Streben: 4
Schirmform: rund
Schirmöffnung: Push-Mechanismus
Schirmständer Mindestgewicht: 40 kg
Achtung: Bodenplatten nicht im Lieferumfang enthalten.
geeignet für: Gastronomie
Specifications
| Schirmmodell | Marktschirm |
|---|---|
| Serie | Siena Garden Push |
| Schirmbreite | 300 cm |
| Schirmtiefe | 300 cm |
| Gesamthöhe | 225 cm |
| Durchgangshöhe | 185 cm |
| Bezugsmaterial | Polyester |
| Bezugseigenschaften | Bezug handwaschbar bei 30°, wasserabweisend, UV-beständig, mit abnehmbarem Bezug |
| Bezugstärke | 180 g/m² |
| Bezugsfarbe | beige |
| UV-Schutzfaktor | 50 |
| Mastdurchmesser für Schirmständer | 35 mm |
| Mastmaterial | Aluminium |
| Anzahl Streben | 4 |
| Schirmform | rund |
| Schirmöffnung | Push-Mechanismus |
| Schirmständer Mindestgewicht | 40 kg |
| Achtung | Bodenplatten nicht im Lieferumfang enthalten. |
| geeignet für | Gastronomie |
Reviews
Does the job perfectly... will be ordering more
Can't fault it, great price too
Seriously good value
Does the job perfectly... will be ordering more
Better than expected tbh
Amazing value!
Top quality
Love this! 😄
Exactly what I needed, thanks!
Fast delivery, product is solid
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.